Snídaně

Snídaně je první jídlo dne, které se obvykle konzumuje v ranních hodinách. Zdravá snídaně organizmus nastartuje. O zdravém způsobu stravování totiž rozhoduje nejen složení potravin a z nich připravovaných pokrmů, ale i časové rozvržení, přičemž k základním pravidlům patří rozložení jídla do pravidelných malých dávek. Převažuje názor, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne a že má zásadní dopad na lidské zdraví, jelikož umožňuje nastartování lidského organismu a dodání energie pro jeho celodenní fungování. Konzumování snídaně také zmenšuje šanci na obezitu. Pokud jsou k snídani potraviny s nízkým obsahem glykemického indexu, dojde k vyrovnanému přísunu glukózy do krve. Snídaně je u hubnutí velice důležitá a měla by obsahovat 20 – 25% denního příjmu energie.

Svačiny zabraňují a hladu a dodávají tělu potřebnou energii. Svačiny jsou u hubnutí velice důležité. Ideální svačina je zelenina nejrůznější podobě, mléčný výrobek např. zakysaný produkt nebo 1 kousek ovoce. I když budete mít pocit, že v době svačiny nemáte hlad něco malého byste sníst měli. V opačném případě se může stát, že sice vydržíte do oběda, ale pak neodoláte větší porci jídla a případnému moučníku.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás