Energetická hodnota

Energetická hodnota je údaj, který udává množství kcal nebo kJ, které daná potravina poskytuje. Energetickou hodnotu je dobré sledovat, jestliže potřebujeme ovlivňovat svoji hmotnost. Energie získaná z celodenní stravy by se měla rovnat energetickému výdeji, který zahrnuje energii bazální, potřebnou k tomu, aby nám pracovaly orgány, a dále energii potřebnou na pohyb a práci. Denní potřeba energie je velmi individuální. U dospělého člověka je to cca 7000-13000 kJ (množství se liší v závislosti na pohlaví, věku a fyzické zátěži). Jestliže je příjem energie vyšší než výdej nebo výdej nižší než příjem, může docházet ke vzniku nadváhy až obezity.

Energetická hodnota je uváděna buď v kcal (kilokalorie) nebo kJ (kilojouly). Přepočítávací koeficient je 1 kcal = 4,186 kJ. Pro ty, kdo chtějí vědět přesně: 1 kilokalorie odpovídá množství energie, nutné k ohřátí 1 litru vody o 1°C.

Ačkoli přehled o kalorické vydatnosti té které potraviny jistě patří v všeobecnému přehledu, je vlastní redukční program založený na počítání kalorií velmi pracný. My to uděláme za Vás!

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás