Tří denní dieta

Dieta se drží pouhé tři dny. Právě proto, že je tak krátká, je i úbytek váhy menší, ale reálně dosažitelný. Konzumují se nízkokalorické potraviny a porce jsou malé, rozložené do tří jídel denně. Třídenní dieta vychází z velmi nízkého kalorického přísunu energie z potravin, jí se málo a jen nízkoenergetické pokrmy. To vede k rychlému, avšak jen mírnému snížení váhy.

Jaké potraviny jsou povoleny

Snídani - káva nebo čaj bez cukru, ovoce, pečivo v malém množství, nízkotučné mléčné výrobky a cereálie. Obědu - kuřecí či netučné rybí maso nebo vejce a pečivo, mohou být i cereální sušenky. Večeře - větší porci masa, vařenou zeleninu, trochu sladkého ovoce nebo malé množství nízkotučné zmrzliny. Jaké potraviny jsou zakázány

Příliš tučné a sladké, tedy veškeré tučné uzeniny a sýry, krémové omáčky, majolky a dresinky, zákusky se šlehačkou a tučnými krémy, čokoláda a jiné sladkosti.

Výhody

Úbytek váhy se projeví už po třech dnech, případně po více podle toho, jak doznívají účinky diety. Jídelníček zahrnuje ovoce a zeleninu, bílkoviny, sacharidy i některé tuky. Díky tomu je zajištěn přísun potřebných živin. Pestrost. Dieta je poměrně pestrá a obsahuje dokonce i některé potraviny, které jiné diety zavrhují (např. zmrzlinu, kávu, sušenky).

Nevýhody

Krátkodobost. Třídenní dietu nelze držet dlouhou dobu. Její složení nepřináší dlouhodobý efekt hubnutí. Hlad. Tři jídla denně jsou nedostatečná, takže se pravděpodobně dostaví pocit hladu. Jo-jo efekt. Malé porce, pocity hladu a krátkodobost diety přispívají k opětovnému nabrání kilogramů, často i s úroky.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás