Tablety na hubnutí

Od 90. let minulého století se na našem trhu objevily nejrůznější prostředky podporující proces snižování váhy, ať už jde o tablety, koktejly, náplasti nebo žvýkačky.

Tablety na zhubnutí nemůžou zajistit, abychom se přejídali, jedli tučná jídla, neměli žádný pohyb a přesto ubývali na váze. Je to sice krásná myšlenka, patří spíše do oblasti sci-fi. Všechny potravinové doplňky je nutné chápat jako prostředky podpůrné, které pouze napomáhají při redukci váhy, jejíž základem je vhodná a vyvážená strava zaměřená na snížení hmotnosti a dostatek pohybu.

Důkazem toho, že tablety na zhubnutí samy o sobě štíhlou postavu nezajistí, je, že většina výrobců tabletek na hubnutí doporučuje krom jejich užívání i správnou životosprávu. Jísti zdravě v rámci rad dietních odborníků a měli dostatek pohybu.

Nemůžeme říci, že by veškeré potravinové doplňky určené k podpoře snižování hmotnosti byly zcela neúčinné či dokonce škodlivé. Každý farmaceutický výrobek prochází přísnou kontrolou a testováním, takže se lze domnívat, že tudíž neškodí. Nikdy bychom však neměli užívat ty preparáty, které nejsou volně prodejné (tedy ty, které jsou pouze na lékařský předpis) a které lze získat za úplatu na internetu či od známých. Těmi si můžeme přivodit vážné zdravotní obtíže, protože nejsou určeny konkrétně nám, nýbrž byly předepsány lékařem na základě individuálního zdravotního stavu jiného pacienta.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás