Rýžová dieta

Rýžová dieta je další forma diety s nízkým obsahem tuků. Rýžová dieta založená na požívání rýže, jak již název napovídá. Obecně nemá větších omezení ve velikosti porcí jídel. Ačkoli se jedná o dietu monotónní, je poměrně propracovaná a nabízí celou řadu receptů umožňujících relativně dlouhodobé držení této diety. Existuje v mnoha formách. Extrémní formy povolují pouze rýži a jablečné pyré. Komplexnější rýžové diety umožňují i příjem ryb a zeleniny. Doporučována je celozrnná, eventuálně divoká rýže, jejichž výhodou je vysoký obsah dietní vlákniny, vitaminů a minerálů.

Na začátku této diety se dostavuje velmi rychle úspěch – dochází k relativně rychlému poklesu tělesné hmotnosti. To je způsobeno proto, že jídla bohatá na vápník a chudá na soli vedou k vysokých ztrátám tělesné vody. Proto tento počáteční úspěch není možné přeceňovat.

Nevýhody

největším problémem této diety je kromě jejich relativní monotónnosti fakt, že obsahují malá množství bílkovin důležitých pro správné fungování organismu a tohoto důvodu není tento typ diet odborníky doporučován. dieta je přirozeně nezdravá a nemůže být jakkoli doporučována.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás