Pás na hubnutí

Pás na hubnutí nebo také masážní či vibrační pás je oblíbeným artiklem teleshoppingů, novinových inzercí a reklamních akcí v hypermarketech. Nabízí úbytek centimetrů na problematických partiích (nejčastěji v pase, na stehnech a hýždích) v pohodlí domova, kanceláře nebo v autě a bez aktivního pohybu, za pár minut denně.

Pás má mnoho forem a provedení. Nejčastěji jde o látkový či PVC pás, který uvnitř ukrývá elektroniku, jež se stará o vibraci či elektrické impulzy. Připíná pomocí suchého zipu okolo pasu, hýždí nebo stehen a nechá se pracovat po dobu stanovenou výrobcem v návodu

Masážní přístroj známý jako pás na hubnutí funguje buď na principu vibrace nebo elektrických pulzů. Což způsobuje příznivé prokrvení okolních tkání. Navíc se kůže pod pásem zahřívá a potí, takže se z těla odpařuje voda a nepotřebné odpadní látky.

Názory nezávislých odborníků jsou většinou vůči těmto prostředkům skeptické a ani žádné vědecké studie účinky těchto pásů nikdy zcela neprokázaly. Většina expertů se shoduje na tom, že jediným a zdravým způsobem hubnutí je úprava jídelníčku a pravidelný pohyb.

Nicméně neznamená to, že pásy skutečně nepomohou ubrat několik centimetrů na rizikových partiích. Samotná masáž je při hubnutí určitě přínosem. Jednak prokrví kůži a uleví svalům a jednak poskytuje příjemnou relaxaci. Při hubnutí se totiž musíme cítit dobře a zamezit stresu, který podporuje chuť k jídlu a tím i tloustnutí.

Jestliže se rozhodujete podobný přístroj zakoupit, nečiňme tak s vyhlídkou, že jde o spásné řešení nadváhy a že za pár týdnů budeme vypadat jako modelka nebo svalovec z posilovny. Pokud jste pevně přesvědčeni, že chceme zhubnout, udělejte pro to tedy maximum možného, kombinujme. Spojite vhodnou, vyváženou stravu (tedy nikoliv přísné diety, hladovění a drastické omezování se), aktivní pohyb, který nás bude bavit (tedy nikoliv upocené pachtění v posilovně, pokud nám tento druh pohybu nevyhovuje), a pás použijme jako doplněk, který napomůže naší motivaci k boji s nadbytečnými kily.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás