Ovocná dieta

Ovocná dieta je krátkodobá dieta, velmi podobná dietě ananasové, jen s tím rozdílem, že v ovocné lze kombinovat více druhů plodů nebo se naopak zaměřit na libovolný z nich, který nám nejvíce chutná. Dietních postupů a příkladů jídelníčků existuje nepřeberné množství a není na škodu se pustit i do drobného experimentování. Ze zdravotního důvodů je vhodná pouze na několik málo dní, maximálně týden. Podle typu ovocné diety je buď přesně stanoveno množství ovoce, které lze za den zkonzumovat nebo naopak jsou jednotlivé porce zcela ponechány na potřebách konzumenta. Nicméně v obou případech dochází k radikálnímu snížení kalorií z potravin, což má za následek úbytek hmotnosti, často však bohužel spíše na úkor svaloviny než tukových zásob.

Jaké potraviny jsou povoleny

Může se jíst pouze ovoce popřípadě vhodné mléčné výrobky.

Jaké potraviny jsou zakázány

Všechny potraviny kromě ovoce (případně mléčných výrobků

Výhody

Rychlý úbytek váhy. Výraznému snížení kalorického příjmu váha logicky rychle klesá. Vitaminy a pitný režim. Ovocná dieta zajišťuje velký přísun vitaminů a tekutin v podobě šťáv. Není pocit hladu. U některých diet není omezeno množství snědeného ovoce

Nevýhody

Nedostatek živin a hlad. Složení živin je naprosto nevyhovující. Tělo dostává příliš sacharidů z ovoce, naopak žádné tuky a bílkoviny. Můžeme se setkat i s úpornými pocity hladu. Trávení. U citlivějších jedinců hrozí poškození trávicího traktu (žaludku, žlučníku, slinivky). Chuťová stejnorodost. Člověk je nastaven na variabilitu ve stravování, nikoli na jednotvárnou a neměnnou chuť po dlouhou dobu. To s sebou nese negativní psychologické efekty v podobě odporu k některým potravinám (v tomto případě ovoci) a dietám vůbec. Ztráta svaloviny. Dieta je chudá na bílkoviny a naopak cukrů je příliš mnoho. Tělo spotřebovává jen přijatou energii v podobě sacharidů a tukové polštářky zůstávají na svém místě.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás