Náplasti na hubnutí

V poslední době se díky zdokonalujícím technologiím rozmohl nový trend. Na trhu se objevily první náplasti, které mají stejné či dokonce lepší účinky než pilulky.

Náplasti se nalepí na kůži a pravidelně se vyměňují. Látky, které obsahují přecházejí do těla kůží postupně po celý den a vyhnou se tak trávicímu traktu, takže ho zbytečně nezatěžují.

Aby nebyly vidět na veřejnosti, umisťují se náplasti na partie zakryté oblečením. Při denní hygieně je však nelze přehlédnout, a tak je uživatel nezapomene vyměnit (na rozdíl od problematického zapomínání při užívání pilulek).

V lékárnách jsou dostupné nejrůznějšími druhy náplastí: hojivé, proti bolesti, antikoncepční, nikotinové pro odvykání kouření, detoxikační a v neposlední řadě na hubnutí.

Náplasti na hubnutí obsahují nejčastěji látky, které mají napomáhat odbourávání tuků, zrychlení metabolismu a snižování chuti k jídlu. Názory nezávislých odborníků jsou různé, nejčastěji jsou jejich postoje k těmto prostředkům bohužel negativní.

Každý výrobek slibující hubnutí bez práce je trochu podezřelý. Kdyby to fungovalo, neexistovaly by přece miliony obézních lidí. Nemůže se jednoznačně říct, že náplasti na hubnutí jsou zcela neúčinné. Pokud přistoupíme k jejich užívání se zdravým rozumem a pojmeme je jen jako podpůrný prostředek, tedy pouze jako doplněk zdravého jídelníčku a dostatku pohybu, není co namítat. Pokud nepomohou díky obsaženým látkám, mohou sloužit alespoň jako psychologická berlička pro překonání některých nepříjemných průvodních jevů, které se mohou při dietě dostavit, jako například hlad, zvýšený apetit, únava a podobně.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás