Mléčná dieta

Mléčná dieta je velmi jednostranná dieta, která se zakládá na konzumaci mléka a mléčných výrobků v kombinaci s malým množstvím zeleniny a masa. Drží se 14 dní, přičemž poslední den se již vracíme k normální stravě. Jejím základem je minimální množství jídla (co nejméně kalorií), pravidelnost stravování (5x denně po 3 hodinách), žádné přílohy ani sladkosti ( žádné sacharidy) a pitný režim (odplavení škodlivin a rychlejší metabolismus) – všechny tyto aspekty nezadržitelně a zcela logicky vedou k úbytku váhy (7 – 10kg za 2 týdny).

Jaké potraviny jsou povoleny

Mléko a mléčné výrobky. Maso a zeleninu ve velmi omezeném množství, a to pětkrát denně v přesně stanovených časových intervalech. Dodržovat pitný režim, tedy minimálně 2 litry vody denně.

Jaké potraviny jsou zakázány

Veškeré přílohy, tučné uzeniny, tučné sýry, sladkosti, sladké a perlivé nápoje, alkohol. Jídlo je přesně rozepsáno do denního programu a povoleno není ani sousto navíc

Výhody

Hmotnost jde rychle dolů a docílit lze i velkého úbytku. Dieta zahrnuje dostatek tekutin, což napomáhá procesu odbourávání tuků.

Nevýhody

Chuť a hlad. Chuťově je dieta velmi chudá, proto díky malému množství jídla a jeho nevhodné skladbě málo zasytí a vyvolává pocit hladu. Nevyvážená strava. Příliš mnoho bílkovin zatěžuje organismus, nedostatek ostatních živin může mít vážné zdravotní následky.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás