Krabičková dieta

V zorném poli těch, kteří se snaží zhubnout, se objevila novinka v podobě krabičkové diety. Spočívá v jídle, které produkuje konkrétní firma, zabalí jej do krabičky a každý den doručí zákazníkovi. To vše po dobu dlouhou obvykle 5-7 dní. Krabičkové diety se staly populárními zejména díky své jednoduchosti. Lidé si je objednají a nemusí dále přemýšlet o tom, co jíst či nejíst, jaké potraviny si nakoupit, jak je upravovat. V tom ovšem může být kámen úrazu, pokud se chceme vyvarovat jo-jo efektu, je důležité po skončení diety přejít na racionální stravování a dodržovat zásady zdravé výživy. Některé firmy, které nabízí krabičkové diety sníží denní příjem energie pod 4400 kJ. Při zdravé redukci hmotnosti se však obecně doporučuje přijímat cca 5000 kJ za den u žen a 6000 kJ u mužů.

V Česku funguje víc než desítka firem, které krabičkovou dietu nabízejí. Mohou se lišit v mnoha charakteristikách. Jestliže je ve vašem okolí jen jedna firma, nemůžete si příliš vybírat, je-li jich ale víc, můžou pro vás být podrobnosti důležité.

Dovoz: Některé firmy jídlo distribuují denně, díky tomu je čerstvější, ale také dražší. Jiné mají rozvoz týdenní. Liší se také časy a místa, kde si můžete dietu vyzvednout osobní, tím je možné hodně ušetřit.

Počet dní: Některé firmy chystají menu na sedm dní v týdnu, jiné jen na šest a jeden vám nechávají volný. Někdy se také dá jídlo objednat na pětidenní týden (například když potřebujete dietu, když jste v práci, a o víkendech vaříte rodině).

Podávání: Většina firem jídlo dodává chlazené, některá menu jsou také mražená.

Nechuť či alergie: Firmy se liší v tom, jak reagují na situaci, kdy zákaznice některé jídlo nesmí, či nechce jíst. Někdy je třeba za úpravy jídelníčku platit.

Výhody krabičkových diet
Výhodou je, že se o jídlo nemusíte starat , nemusíte nakupovat, vařit a dobu strávenou přípravou jídla můžete využít na něco jiného třeba na hodinu cvičení. Dietní krabičky na celý den, z pravidla se jedná o 5 porcí, vám firmy dovezou až na místo určení. Některé z firem spolupracují s odborníkem na výživu, tak si můžete být jisti že složení odpovídá pravidlům zdravého stravování.

Nevýhody krabičkových diet
Nevýhodou je absence individuálního přístupu ke každému klientovi. Často se pak stává, že některá jídla vám vůbec nemusí chutnat. Navíc ne každý se vejde do navrhované kalorické denní potřeby. Odvrácenou stranou mince jsou i specifické zdravotní problémy, které v dietních krabičkách většinou nejsou zohledněny a dlouhodobá změna životního stylu neboli co nastane, až nebudu mít „dietu v krabičce“. Za nevýhodu krabičkových diet, může být považováno i to, že vás odnaučí kreativně přemýšlet o sestavování denního jídla. Pokud ale krabičkový dietní program vezmete jako dočasnou inspiraci, určitě se máte co naučit.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás