Koktejly na hubnutí

Základní princip koktejlů na hubnutí je usnadnit sestavení správné stravy pro člověka, který chce zhubnout. Člověk, který chce zhubnout, by měl provést následující změny ve stravě:

snížit podíl tuků a cukrů
zvýšit podíl kvalitních bílkovin
zvýšit množství vlákniny
zvýšit množství vitamínů


Výrobci koktejlů na hubnutí jsou samozřejmě schopni namíchat takové suroviny, z nichž ve výsledku vznikne koktejl, který splňuje všechny požadavky – obsahuje málo tuků a cukrů, hodně bílkovin, hodně vlákniny a hodně vitamínů.

Nelze pochybovat o tom, že kvalitní koktejl při hubnutí může pomoci. Neetické však je, když Vám prodejce namluví, že stačí konzumovat hubnoucí koktejly a člověk na 100 % zhubne. Přesně toto se bojí výrobci koktejlů na hubnutí přiznat.

Tímto koktejlem lze nahradit jedno jídlo denně. Mělo by být ale podáváno večer - jako náhrada večeře a ne ráno či v poledne, jak doporučuje reklama. Jinak se opět největší porce jídla a s tím spojené energie přesouvá do večerních a nočních hodin. Hlavní chybu lidé dělají v tom, když ráno konzumují jen zeleninu či ovoce, pijí koktejl a večer si na doporučení dávají jedno "vyvážené jídlo". Málokdo z laiků však ví, jak by mělo takové vyvážené jídlo vypadat, či to je ryba nebo svíčková.

Největší nebezpečí všech koktejlů spočívá právě v klamu, který vidíme v reklamních spotech. Většinou nezdůrazňují pohyb či cvičení, rozumné omezení jídelníčku i nutnost změn v životního stylu. Přitom bez těchto změn se dlouhodobě zhubnout nedá. Potvrzují to nejlépe příběhy hvězd, které za uplynulá léta na obrazovce dietní koktejly usrkávaly.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás