Hubnutí a sport

Sport je vhodnou a doporučovanou součástí všech redukčních diet.

Lidské tělo je geneticky nastaveno na určitý výkon, ke kterému potřebujeme patřičnou energii. Tu získáváme z potravin (= příjem) a pohybem ji zase spotřebováváme (= výdej). Jestliže chceme snížit váhu, musíme upravit příjem a výdej energie tak, abychom více energie vydali než získali. Nestačí tedy jen snížit energetickou hodnotu potravin, ale také zvýšit výdej energie.

Jedním ze způsobů, jak zvýšit energetický výdej, je sport. Není podmínkou úspěšného hubnutí. Nahradit ho lze i jinými, často přirozenějšími aktivitami, například chůzí, pěší turistikou, procházkami, domácími pracemi či občasným vyběhnutím schodů místo použití výtahu.

Sportovní zásadou při redukční dietě číslo jedna je – všeho s mírou. Pokud nejsme trénovaní, přílišným sportem se jednak nadmíru unavujeme, příliš zatěžujeme svalstvo a kosti a navíc spalujeme více sacharidů získaných z potravin během dne než z uložených tukových zásob.

Sport by měl být především zábava, mělo by jít o takovou činnost, která nás bude bavit.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás