Hubnutí a cvičení

Neodmyslitelnou součástí redukční diety je pohyb. Mimo sportu a jiných aktivit, které vykonáváme v rámci každodenního života, může jít třeba o cvičení.

Cvičení je obvykle zaměřeno na určité problematické partie těla, např. břicho, stehna nebo zadek. Cílenými cviky za pomoci trenéra je zvýšena účinnost diety a pohybu tím, že shazujeme kila opravdu jen tam, kde potřebujeme (tedy například na břiše místo na prsou). Navíc cvičením protahujeme tělo, zpevňujeme svaly a ulevujeme kostem od bolesti způsobené jednotvárným pohybem v zaměstnání či dlouhodobým sezením u počítače nebo v kanceláři.

Cvičení by nám mělo přinášet radost z pohybu. Pokud však máme ke klasickému cvičení negativní vztah, je lépe se do něj vůbec nepouštět a najít si jinou aktivitu. V současné době je škála nabídek nejrůznějších cvičebních programů velmi široká, a tak i když nejsme zrovna jeho skalními fanoušky, můžeme mu dát šanci.

Spousta profesionálně zpracovaných cvičebních programů jsou dnes vydávány na DVD nebo knižně. Pokud tedy zrovna netoužíte po přítomnosti svědků při vašich cvičebních začátcích, kupte si některé z široké nabídky titulů a v pohodlí domova si v klidu zacvičte.

Mnoho možností nabízí i internet. Zkušení profesionálové i nadšení příznivci tu zveřejňuje nejrůznější tipy a triky, jak efektivně užívat pohybu k redukci váhy.

Některé cestovní kanceláře nebo sportovní centra zase nabízejí hotové zájezdy se zaměřením buď na hubnutí nebo konkrétní cvičení (nejčastěji aerobik). V krásném prostředí s kulisou moře a palem se to hubne jedna radost.

Proč nespojit příjemné s užitečným? Spousta z žen ráda zajde s kamarádkou na kafíčko, muži zase s kamarády na pivo.Zkuste místo toho nevyrazit společně do tělocvičny nebo posilovny, uvidíte jak se vám zlepší nálada a poznáte i nové lidi.

Některé tělocvičny a fitness centra se zaměřují cvičení s dětmi a postarají se o vhodný typ cvičení pro vás i vaše nejmenší nebo nabízí hlídání dětí, když vy cvičíte. V každém případě, byste měli své děti vést k pohybu už od ranného dětství.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás