Detoxikační dieta

Lidské tělo se postupně zanáší škodlivinami a toxickými látkami, které je nutné jednou za čas z těla odstranit. Zlepší vaše celková kondice, zvýší se obranyschopnost organizmu, ale tato očista slouží i k prevenci před civilizačními chorobami.

Každá očista se však musí dělat s rozvahou, protože špatně provedená detoxikace může vašemu organismu naopak i vážně ublížit.

Je potřeba dodržovat určitá pravidla a zásady:

dodržovat pitný režim (pít vodu, ovocné šťávy bez cukru, čistící čaje) poradit se s lékařem, zda je vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu tato očista vhodná vzít v úvahu povahu vašeho zaměstnání a dle toho zvolit vhodnou očistné kúru, neboť mnohé z diet snižují tlak a zpomalují reakce

Dietní jídelníček v době detoxikace nesmí obsahovat výrobky z kravského mléka, maso, ořechy, cukr, kofein, alkohol ani bublinkové nápoje. Pokud trpíte zácpou, dejte si na noc dvě lžičky panenského olivového oleje, který tento problém odstraní a zároveň stimuluje játra k detoxikaci.Samozřejmostí by měl být zvýšený pitný režim

Ideální je čistá voda, zelené nebo bylinkové čaje, ovocné a zeleninové šťávy. Pozor na džusy – obsahují mnohdy příliš mnoho cukru, řeďte je vodou v poměru 1:1. Po probuzení, byste měli vypít sklenici vody. Množství stravy není určeno, ten si každý určí sám. Smyslem detoxikace není hladovění, ale očista organismu. Pokud se rozhodnete pro třítýdenní detoxikační kúru, začněte lehkým ovocným dnem, pokračujte zeleninovým a skončete rýžovým.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás