Cambridge dieta

Vznikla v 80. letech ve Velké Británii na čistě vědeckých poznatcích o obezitě a nadváze. V celém světě způsobila doslova „dietní“ revoluci a široko přesáhla hranice Britských ostrovů. Od všech ostatních diet se liší tím, že nepracuje s běžnými potravinami, úpravou jídelníčku, nepočítá kalorie, ani nezakazuje tuky nebo sacharidy. Cambridge dieta rovnou nahrazuje veškeré jídlo vlastními instantními výrobky, které obsahují přesné množství všech látek potřebných pro správné fungování organismu, a to při minimálním obsahu kalorií. Veškerá strava je zcela nahrazena instantními koktejly, teplými polévkami a výživnými tyčinkami, jejichž obsah je přesně vyvážen tak, aby zajistil všechny potřebné vitaminy, stopové prvky, bílkoviny, sacharidy, tuky a další látky nezbytně nutné pro tělo. Kalorická hodnota je však zmenšena na naprosté minimum, výdej energie je tím pádem vyšší než její příjem, a tak dochází k hubnutí. V těle probíhají další fyziologické pochody nastartované dietou, které mají za úkol bojovat s tuky a odvést z těla přebytečnou vodu. Součástí diety je také pitný režim, podporující trávení.

Jaké potraviny jsou povoleny
Zmíněné instanční výrobky, káva, čaj
Jaké potraviny jsou zakázány
Veškeré potraviny, včetně mléka do kávy

Výhody

Úbytek hmotnosti je poměrně rychlý a shodit lze i mnoho desítek kg. Dostatek živin. Instantní výrobky obsahují vyvážený poměr všech živin nezbytných pro tělo. Jo-jo efekt. Dietetičtí poradci zabývající se Cambridge dietou poradí, jak plynule a vhodně přejít na běžnou stravu a nepřibrat.

Nevýhody

Hlad a chuť na běžné jídlo. Instantní výrobky jsou sice ochucené, ale skutečné jídlo to není. Jo-jo efekt. Při nedodržení rad ohledně přechodu na běžnou stravu půjdou kila rychle nahoru.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás