Breussova dieta

Breussova dieta je očistná kúra organismu, která spočívá ve 40denním nahrazení veškerých pevných potravin (tj. v podstatě všech potravin) zeleninovými šťávami a bylinkovými čaji.
Během Breussovi diety se nepřijímají žádné potraviny, tedy žádné tuky, sacharidy ani bílkoviny, ve kterých se nachází energie pro každodenní fungování lidského organismu. Jídlo je nahrazeno tekutinami, které mají naprosto minimální kalorickou hodnotu, a tedy i minimum energie. Nedoporučuje se sportovat, protože výdej by mnohonásobně převýšil příjem. Energie stlačená dietou na pomyslnou dolní hranici logicky vede k rychlému váhovému úbytku. Nedostatek sacharidů nutí tělo čerpat energii ze zásob tuků (tukových polštářků) a bílkovin (svaloviny).

Jaké potraviny jsou povoleny
Pijí se jen a pouze zeleninové šťávy a bylinné čaje, jejichž konzumace je konkrétně specifikována na každý den.

Jaké potraviny jsou zakázány
Žádné tuhé potraviny

Výhody

Rychlý úbytek váhy, každý den ubude až kilogram. Pijí se jen šťávy a čaje, tudíž pitný režim je maximálně zajištěn. Vitaminy a vláknina. Velké množství vitaminů a vlákniny má příznivé účinky

Nevýhody

Chuť na jídlo. Jídlo je naprosto zakázáno a zakázané nejlépe chutná. Zákaz jídla může být velmi frustrující. Velký hlad. Tekutiny samotné nezasytí, takže hlad je předem jistá věc. I když šťávy obsahují mnoho vitaminů a jiných výživných látek, neposkytují tělu všechny potřebné živiny. Příliš rychlé hubnutí. Rychlý úbytek váhy, zejména pak u skutečně velmi nemocných pacientů, může být kritický. Pacient hubne jednak v důsledku nemoci, dietou váhový úbytek ještě podpoří a může se dostat na fatální hranici. Pocity únavy. Nedostatek energie způsobuje ospalost, únavu, špatnou náladu, deprese

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás