Bezuhlovodanová dieta

Bezuhlovodanová dieta, jinak také bezsacharidová, je postavena na co nejnižší, nejlépe však nulové konzumaci všech potravin obsahujících sacharidy (cukry a škroby). Naopak ale nezakazuje tuky a bílkoviny. Dieta se drží v přísné formě po dobu několika týdnů, poté je možné dopřát si malou několikadenní přestávku a opět pokračovat až do dosažení kýžené váhy. Po ukončení diety je nutné již natrvalo udržovat určitou mírnější formu dietního režimu, aby nedošlo k opětovnému nabrání kil.

Jaké potraviny jsou povoleny

Uzeniny, maso, mléčné výrobky, vejce, celozrnné pečivo, zeleninu (nesladkou, tj. saláty, okurky), neslazené nápoje

Jaké potraviny jsou zakázány

Potravin obsahujících sacharidy, tj. cukry a škroby.Všechny sladkosti, ale i bílé pečivo, brambory, těstoviny, nasládlá zelenina (mrkev, hrášek, kukuřice) a veškeré ovoce, z nápojů všechny sladké šťávy, slazené nápoje a veškerý alkohol (pivo, víno, tvrdý alkohol).

Výhody

Rychlý úbytek velkého množství kil. Úbytek na váze je poměrně rychlý, výsledky jsou viditelné již po několika dnech. Bez pocitu hladu. Nesmí se jen sacharidy. Mimo ně lze konzumovat cokoliv neomezeně, takže pocit hladu je prakticky vyloučen.

Nevýhody

Chuť na sladké. Dlouhodobý nedostatek sacharidů funguje jako známé „zakázané ovoce“. Nedostatek sacharidů. Může se objevit únava a díky ketóze i slabost v důsledku úbytku svaloviny. Nevyvážená strava. Příliš mnoho tuků a málo zeleniny není vhodnou kombinací pro zažívání, fungování některých orgánů a celkové zdraví vůbec. Jo-jo efekt. Při přechodu na normální stravu se kila vrací zpět i s úroky.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás