Ananasová dieta

Ananasová dieta, to znamená ananas, ananas a zase ananas. Konzumuje se buď čerstvý nebo z něj vylisovaná šťáva v objemu 1 až 3 kg denně. Je krátkodobá a velmi jednostranná. Není pro každého konzumovat jen jeden druh potraviny po dobu až 7 dnů, takže je spíše vhodná pro ty, kteří mají opravdu pevnou vůli. Díky velkému snížení kalorického příjmu lze však dosáhnout jistého úspěchu ve snížení váhy (3 – 6kg).

Jaké potraviny jsou povoleny
Pouze ananasové dužiny a šťávy, případně lze zpestřit citrusovými plody.
Jaké potraviny jsou zakázány
Vše kromě ananasu

Výhody

Snížení hmotnosti se dostavuje už po několika dnech. Vitamíny. Jídelníček zahrnuje hodně vitaminů, ač jde o vitaminy omezeného složení. Bez pocitu hladu. Množství ananasu, které lze zkonzumovat za den, je nastaveno poměrně vysoko (cca 1 – 3 kg), takže kdykoliv pocítíme hlad, můžeme se najíst. Pocit hladu je tedy téměř vyloučen.

Nevýhody

Nedostatek živin. Dieta je poměrně drastická díky svému jednostrannému složení. Tělu chybí bílkoviny, tuky, některé sacharidy a jiné důležité látky. Tato dieta s sebou nese mnoho zdravotních rizik. Konzumovat jen ananas většinu lidí velmi brzy omrzí. Ztráta svaloviny. Díky nedostatku bílkovin ve stravě ubývají spíš naše svaly než tukové zásoby. Trávení. Ne každý snese velké množství ovoce, zejména pak nalačno. Mohou se objevit žaludeční potíže, překyselení žaludku a pálení žáhy, ale též průjmy nebo zvracení.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás