90 denní dieta

Tři měsíce trvající dietě, která pochází z bývalé Jugoslávie, se také říká „rozlišovací“. Odlišují se totiž jednotlivé druhy potravin v jednotlivých dnech a časových intervalech, případně se kombinují podle daného systému. Dieta má nastartovat a podporovat správné metabolické procesy v těle, a tak mimo jiné zamezit jo-jo efektu po jejím ukončení. Dieta je postavena na střídání jednodruhových potravin (tj. bílkovin, cukrů, škrobů a vitaminů zvlášť), které mají díky tomu, že jsou odděleně konzumovány, být i odděleně tráveny. Cílem tohoto postupu pak je změnit metabolismus. Jedná se o dietu s nízkým obsahem kalorií, což automaticky vede k úbytku hmotnosti. Například k snídani se jí pouze ovoce, v jednotlivých dnech pak omezené druhy potravin v malém množství. Důraz je kladen na zeleninu, netučné výrobky a pitný režim. V jednom z dietních dnů se konzumuje jen a pouze ovoce, jiný je pro změnu dnem „hříšným“, kdy je možné jíst sladké vč. čokolády, dortů a koláčů. To je vyváženo ostatními dny, kdy je kalorická hodnota potravin na minimu, a váha tak ubývá.

Jaké potraviny jsou povoleny
Všechny potraviny dle stanoveného režimu, tj. v přesně stanovených kombinacích či oddělené na jednotlivé dny a hodiny.

Jaké potraviny jsou zakázány

Vyloženě zakázány nejsou žádné potraviny. Nekonzumovat tučné a sladké.

Výhody

Pevný režim. Díky stanovenému rozpisu, co můžeme denně sníst, si hlídáme množství zkonzumovaného jídla. Díky nízkému příjmu energie a doporučovanému pohybu jdou kila rychle dolů.

Nevýhody

V některých dnech diety je přemíra sacharidů, v jiných zase mnoho bílkovin, jindy naopak úplně chybí. Nerovnoměrně tak zatěžujeme vnitřní orgány. Pouze 3 výživově nevyvážená jídla denně. Správné je jíst vícekrát a méně. Při pouhých 3 pokrmech denně vzniká hlad a chuť na jídlo. Skladba živin je nevyvážená.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás