14ti denní intenzivní dieta

14ti denní intenzivní dieta je součástí dlouhodobějšího režimu, ve kterém dochází ke střídání dvoutýdenních období s vyšším a nižším energetickým příjmem z potravin. Říká se jí proto také cyklická, protože je rozdělena na fáze, tedy cykly, ve kterých se mění metabolismus organismu. 14 dní je pouze jedním cyklem z delšího časového období, po které se dieta dodržuje. Jde nejčastěji až o několik měsíců. Cyklická dieta pracuje s fyziologickými a metabolickými změnami organismu v závislosti na příjmu určitých druhů potravin.V první fázi ubereme sacharidy, které jsou pro tělo rychlým zdrojem energie. Pokud ho nemá, začne čerpat z tukových zásob nebo svalů. Díky vyššímu podílu bílkovin je však svalstvo chráněno a energie je odebírána z nastřádaného tuku, který tak postupně mizí. V dalším období doplníme cukry a za pomoci pravidelného cvičení posílíme a zpevníme svalstvo. Celou proceduru opakujeme několikrát. Tak dosáhneme jak odbourání tuků, tak nárůstu svalové hmoty, která formuje postavu jak u žen, tak u mužů.

Jaké potraviny jsou povoleny

Všechny dietní potraviny – netučné mléčné výrobky (tvaroh, nízkotučné sýry a mléko), netučné maso, zelenina a ovoce, káva, rýže, brambory. Dodržovat pitný režim

Jaké potraviny jsou zakázány

Vysokokalorické pokrmy, tedy vše tučné (uzeniny, tučná masa, tučné mléčné výrobky), veškeré sladkosti, alkohol.

Výhody

Pravidelnost a sytost. Při dietě se jí 6x denně, takže by se neměl dostavit pocit hladu. Více si vybíráme a přemýšlíme o tom, co jíme. Dieta také zdůrazňuje pitný režim! Vyvážená strava. Obsah živin je ve stravě, až na drobné výjimky, poměrně rovnoměrný. Pravidelný pohyb. Dieta doporučuje pravidelné cvičení, tj. výdej energie a posílení svalů

Nevýhody

Nedostatek sacharidů v nízkokalorické fázi, které mohou chybět jako zdroj energie. To může způsobit únavu, podrážděnost a chuť na mlsání. Příliš mnoho bílkovin. Nadměrné množství bílkovin ve stravě zatěžuje některé orgány a unavuje organismus.

... zpět na seznam článků

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás