Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Liniebox.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu liniebox.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web
Články o hubnutí a dietě | Krabičková dieta LINIEBOX

Články o hubnutí a dietě

14ti denní intenzivní dieta
14ti denní intenzivní dieta je součástí dlouhodobějšího režimu, ve kterém dochází ke střídání dvoutýdenních období s vyšším a nižším energetickým příjmem z potravin. Říká se jí proto také cyklická, protože je rozdělena na fáze, tedy cykly, ve kterých se mění metabolismus organismu. 14 dní je pouze jedním cyklem z delšího časového období, po které se dieta dodržuje. Jde nejčastěji až o několik měsíců. Cykli... ...více informací.

90 denní dieta
Tři měsíce trvající dietě, která pochází z bývalé Jugoslávie, se také říká „rozlišovací“. Odlišují se totiž jednotlivé druhy potravin v jednotlivých dnech a časových intervalech, případně se kombinují podle daného systému. Dieta má nastartovat a podporovat správné metabolické procesy v těle, a tak mimo jiné zamezit jo-jo efektu po jejím ukončení. Dieta je postavena na střídání jednodruhových potravin (tj. bílk... ...více informací.

Akupunktura a hubnutí
Dle čínských lékařů je lidské tělo protnuto energetickými liniemi, které jsou spojeny s jednotlivými orgány a slouží jako jakési kanály, jimiž proudí život. Pokud jsou tyto energetické dráhy v nerovnováze, vzniká nemoc nebo jiná zdravotní disbalance. Díky podrobným znalostem nervového systému a celkového fungování těla lze pomocí stimulace konkrétních bodů na těle ovlivňovat pocity hladu a nasycení. Některé body mají ú... ...více informací.

Ananasová dieta
Ananasová dieta, to znamená ananas, ananas a zase ananas. Konzumuje se buď čerstvý nebo z něj vylisovaná šťáva v objemu 1 až 3 kg denně. Je krátkodobá a velmi jednostranná. Není pro každého konzumovat jen jeden druh potraviny po dobu až 7 dnů, takže je spíše vhodná pro ty, kteří mají opravdu pevnou vůli. Díky velkému snížení kalorického příjmu lze však dosáhnout jistého úspěchu ve snížení váhy (3 – 6kg). Jaké p... ...více informací.

Atkinsonova dieta (tučná dieta bez sacharidů)
Atkinsonova dieta spočívá v tom, že denně smíte přijmout jen 20 g sacharidů. Tělo však sacharidy potřebuje, a pokud se jich nedostává, je nuceno si je vytvářet z tuků. Tato přeměna je pro těla velmi energeticky náročná, a tak dochází k úbytku váhy. Dieta má tři fáze. V první fázi po dobu 14 dní musíme striktně dodržovat již zmíněných 20 g sacharidů denně, musíme brát v potaz, že třeba i v okurce jsou obsažené sa... ...více informací.

Bezcholesterolová dieta
Bezcholesterolová dieta je úprava jídelníčku, která vede ke snížení obsahu cholesterolu v krvi. Cholesterol je látka pro lidský organismus škodlivá. Je to strašák, který nám lékaři neustále kladou na srdce. O srdce jde především, neboť právě tam může cholesterol způsobit největší paseku. Málokdo už ale ví, že cholesterol je pro tělo životně důležitá látka. Je nezbytný pro stavbu buněk a tvorbu některých hormonů a ... ...více informací.

Bezlepková dieta
Bezlepková dieta je bohatá na bílkoviny, s nízkým obsahem tuků a polysacharidů. Výrobky obsahující gluten (lepek) jsou zakázané - ječmen, pšenice, žito a oves. Tyto složky by měly být nahrazeny kukuřicí, rýží nebo sójou. Bezlepková dieta je nezbytným a trvalým prostředkem pro léčbu respektive stabilizaci stavu u celiakie, intolerance lepku. Duhringovy nemoci . Gluten free dieta v obměněné podobě je také nezbytná u alergie na ... ...více informací.

Bezuhlovodanová dieta
Bezuhlovodanová dieta, jinak také bezsacharidová, je postavena na co nejnižší, nejlépe však nulové konzumaci všech potravin obsahujících sacharidy (cukry a škroby). Naopak ale nezakazuje tuky a bílkoviny. Dieta se drží v přísné formě po dobu několika týdnů, poté je možné dopřát si malou několikadenní přestávku a opět pokračovat až do dosažení kýžené váhy. Po ukončení diety je nutné již natrvalo udržovat určitou mí... ...více informací.

Bílkovinová dieta
Bílkovinová dieta je založena na pokrmech s vysokým obsahem bílkovin, což jsou především těstoviny, rýže, sója, mléko, kuřecí maso a zelenina.Jídelníček může pro zvýšení efektu zahrnovat i vysokobílkovinové sušenky. Nezbytnou součástí této diety je také dostatek pohybu a neslazených tekutin. Sladká jídla je třeba úplně vypustit. V dietě nejsou zastoupeny všechny prvky důležité pro organismus člověka, nedoporučuje ... ...více informací.

Bodová dieta
Bodová dieta se zaládá na bodovém systému, který přiřazuje určité číslo podle kalorické a výživové hodnoty jednotlivým druhům potravin. Na den je určena bodová hranice, která nesmí být překročena, pokud má být docíleno redukčního efektu. Váhový úbytek je individuální, neboť ten, kdo bodovou dietu drží, si sám určuje skladbu potravin. Může jít o několik kilogramů týdně, případně až desítky kilogramů během d... ...více informací.

Breussova dieta
Breussova dieta je očistná kúra organismu, která spočívá ve 40denním nahrazení veškerých pevných potravin (tj. v podstatě všech potravin) zeleninovými šťávami a bylinkovými čaji Během Breussovi diety se nepřijímají žádné potraviny, tedy žádné tuky, sacharidy ani bílkoviny, ve kterých se nachází energie pro každodenní fungování lidského organismu. Jídlo je nahrazeno tekutinami, které mají naprosto minimální kalorickou... ...více informací.

Bulimie
Bulimie je jednou z poruch příjmu potravy, stejně jako anorexie. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13 - 18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie. Mentální bulimie je vymezena jako opakující se záchvaty přejídání s následujícími snahami o kontrolu nad váhou těla. Jsou k tomu využívány drastické metody typu vyvolávání zvracení, zneužívání projímadel, hlado... ...více informací.

Cambridge dieta
Vznikla v 80. letech ve Velké Británii na čistě vědeckých poznatcích o obezitě a nadváze. V celém světě způsobila doslova „dietní“ revoluci a široko přesáhla hranice Britských ostrovů. Od všech ostatních diet se liší tím, že nepracuje s běžnými potravinami, úpravou jídelníčku, nepočítá kalorie, ani nezakazuje tuky nebo sacharidy. Cambridge dieta rovnou nahrazuje veškeré jídlo vlastními instantními výrobky, které obs... ...více informací.

Cviky na břicho
Sklapovačky, sedy-lehy Je to jeden z nezjnámějších cviků na posílení břicha a břišních svalů. Lehněte si na podložku na záda a natáhněte nohy i ruce. Současně zvedejte nohy a ruce do vzduchu dokud se vzájemně nedotknout. Je důležité, aby nohy a ruce byli natažené. Sklapovačky patří sice mezi základní cviky na břicho, ale doporučil bych je spíše zkušenějším a trénovanějším lidem. Pokud s cvičením břicha začínát... ...více informací.

Cviky na hubnutí
Všechny cviky je zapotřebí vykonávat pravidelně a delší dobu, abychom se dobrali kýženého výsledku. Ideální je začlenit alespoň mírné cviky do svého každodenního programu. Cvičit lze i u některých profesí v práci, například v kanceláři si lze vyčlenit přestávky na několik málo cviků. Ač se to může zdát nedostatečné, je to lepší než jen sedět a nechat tuky se v klidu usazovat. Cviků na úpravu postavy existuje velká... ...více informací.

Cviky na hýždě a stehna
Výpady S volně spuštěnými rukami vykročte ze vstoje jednou nohou dopředu asi 60cm. Toto je základní poloha. Ohýbáním v kolenech spustě tělo až do polohy, kdy je v předním koleni pravý úhel, přitom by stehno mělo být paralelně s podlahou. (Zadní koleno má být kousek nad podlahou.) Tlakem přes patu předního chodidla se zdvihnete zpět do původní polohy, přičemž cvičící noha zůstává ve výkroku. Zvedání pánve Lehneme si n... ...více informací.

Dělená strava
Koncept dělené stravy vyvinul a sestavil lékař William Hay v naději vyléčit své těžké onemocnění ledvin. Hayovi se nemoc opravdu podařilo vyléčit, nicméně dodnes se neví, zda mu opravdu pomohla dělená strava nebo to byl jiný faktor. William Hay byl přesvědčen, že dělená strava může být lékem na další civilizační choroby, mimo jiné i na nadváhu a obezity. Spočívá v rozdělení stravy na 3 skupiny: Bílkovinné potraviny... ...více informací.

Detoxikační dieta
Lidské tělo se postupně zanáší škodlivinami a toxickými látkami, které je nutné jednou za čas z těla odstranit. Zlepší vaše celková kondice, zvýší se obranyschopnost organizmu, ale tato očista slouží i k prevenci před civilizačními chorobami. Každá očista se však musí dělat s rozvahou, protože špatně provedená detoxikace může vašemu organismu naopak i vážně ublížit. Je potřeba dodržovat určitá pravidla a zása... ...více informací.

Dieta Lenky Kořínkové
Dieta Lenky Kořínkové byla evergreenem před deseti lety. Herečka Lenka Kořínková je nadšenou propagátorkou dělené stravy. Podle její diety však můžete jíst kdykoliv cokoliv, jen ve správné kombinaci. Metoda je založena na myšlence, že způsob stravování je odrazem vnitřního cítění každého z nás. Principem této diety je dělení potravin na rostlinné a živočišné, čili na "kytičky" a "zvířátka". Vzájemně se nesmějí ko... ...více informací.

Dieta modelek
Pochází totiž z Hollywoodu a je populární mezi modelkami, ale i známými osobnostmi, které potřebují v krátké době zhubnout. Spočívá jen v konzumaci určitého druhu a množství ovoce, které je bohaté na trávicí enzymy.Tato rychlá dieta se drží pouhé 3 dny a měla by vám, dopomoci shodit až3 kilogramy. Díky správnému složení této diety je totiž organismus pročištěn od toxinů, což vede automaticky ke zlepšení schopnosti s... ...více informací.

Dieta podle krevních skupin
Dieta podle krevních skupin vychází z předpokladu, že správné trávení jednotlivých druhů potravin se odvíjí na základě geneticky daných dispozic, jež lze určit pomocí krevní skupiny. Tato dieta vyzdvihuje individualitu. Pro každou krevní skupinu představuje druhy potravin, které jsou pro ni vhodné ke konzumaci a které ne. Jde o dlouhodobou záležitost, o celkovou změnu životního stylu a stravování. Doba dodržování této diet... ...více informací.

Dieta Štefana Margity
Dieta podle pana Štefana Margity je jedna z populárních diet pojmenovaná podle mediálně známé osobnosti. Původně snad vychází z tzv. Atkinsonovy diety (dieta s omezením sacharidů). Z dnešního pohledu ovšem přímo odporuje řadě zásadních obecných doporučení dietních odborníků. Proto ji zařazuji do škatulky problematických dietních jídelníčků. Nutno zdůraznit, že Dieta Štefana Margity je důsledkem katastrofální neznalos... ...více informací.

Hladovka
Hladovka je záměrné a dobrovolné odmítání jídla. Hladovění je stav, kdy tělo nepřijímá žádnou stravu (živiny) a organismus funguje díky svým zásobám. Při hladovění se přijímá pouze čistá voda. Při hladovění si organismus bere energii ze svých zásob. První projev je nastupující velký hlad, který pomalu snižuje svou intenzitu až se zcela vytratí. Tělo však nejdříve začne zpracovávat zásoby ze svalové hmoty a násl... ...více informací.

Hubnutí a cvičení
Neodmyslitelnou součástí redukční diety je pohyb. Mimo sportu a jiných aktivit, které vykonáváme v rámci každodenního života, může jít třeba o cvičení. Cvičení je obvykle zaměřeno na určité problematické partie těla, např. břicho, stehna nebo zadek. Cílenými cviky za pomoci trenéra je zvýšena účinnost diety a pohybu tím, že shazujeme kila opravdu jen tam, kde potřebujeme (tedy například na břiše místo na prsou). Naví... ...více informací.

Hubnutí a sport
Sport je vhodnou a doporučovanou součástí všech redukčních diet. Lidské tělo je geneticky nastaveno na určitý výkon, ke kterému potřebujeme patřičnou energii. Tu získáváme z potravin (= příjem) a pohybem ji zase spotřebováváme (= výdej). Jestliže chceme snížit váhu, musíme upravit příjem a výdej energie tak, abychom více energie vydali než získali. Nestačí tedy jen snížit energetickou hodnotu potravin, ale také zvýšit ... ...více informací.

Hubnutí do plavek
Je to téma každého léta, většina žen právě na jaře řeší své kilogramy.Ze zimních období jsme si jich přinesli pěknou nadílku, které nám ať chceme či nechceme, překážejí k pohodlnému strávení krásných chvil na koupalištích a plovárnách. Před každým létem přemýšlíme jak se těchto kilogramů zbavit, jak vypadat na koupališti co nejlépe a jak se vyrýsovat do plavek. Většina odborníků se shoduje, v názoru, že p... ...více informací.

Jablečná dieta
Jablečná dieta je opravdu jednoduchá. Stačí, když vydržíte po dobu tří až šesti dnů jíst deset až dvanáct jablek denně.Ovšem pouze jablka a žádné jiné jídlo. Pít můžete pouze vodu a neslazené bylinkové čaje. Jablka můžete upravovat různými způsoby (např. povařit, upéci či jíst syrová). Díky jablečné dietě se zbavíte nadbytečných kilogramů, ale navíc si dokonale pročistíte krev, játra i ledviny. Jablečná ... ...více informací.

Jogurtová dieta
Již dávno odborníci přišli na to, že jogurt je vhodnou potravinou k udržení dobré postavy. S třídenní jogurtovou dietou a zhubnete až čtyři kila. V prodeji je celá řada jogurtů, pro dietní recepty je však nutné volit probiotické jogurty, které obsahují mléčné bakterie, starající se o správný průběh trávení v žaludku a střevech. Vytvářejí tam zdravé střevní prostředí, mléčné bakterie aktivují přirozenou obranysch... ...více informací.

Jojo efekt
Jojo efekt je velký problém při cíleném snižování tělesné hmotnosti – hubnutí. Označuje opakovaný cyklus snížení a následného zvýšení váhy. Vyskytuje se v případě, kdy se člověk pokouší výrazně snížit svou tělesnou hmotnost ve velmi krátké době. Lidé se snaží rychle snížit svou tělesnou hmotnost pomocí přísné redukční diety nebo hladovky. Jakmile se po snížení hmotnosti náhle dieta nebo hladovka přeruší,... ...více informací.

Koktejly na hubnutí
Základní princip koktejlů na hubnutí je usnadnit sestavení správné stravy pro člověka, který chce zhubnout. Člověk, který chce zhubnout, by měl provést následující změny ve stravě: snížit podíl tuků a cukrů zvýšit podíl kvalitních bílkovin zvýšit množství vlákniny zvýšit množství vitamínů Výrobci koktejlů na hubnutí jsou samozřejmě schopni namíchat takové suroviny, z nichž ve výsledku vznikne kokt... ...více informací.

Krabičková dieta
V zorném poli těch, kteří se snaží zhubnout, se objevila novinka v podobě krabičkové diety. Spočívá v jídle, které produkuje konkrétní firma, zabalí jej do krabičky a každý den doručí zákazníkovi. To vše po dobu dlouhou obvykle 5-7 dní. Krabičkové diety se staly populárními zejména díky své jednoduchosti. Lidé si je objednají a nemusí dále přemýšlet o tom, co jíst či nejíst, jaké potraviny si nakoupit, jak je up... ...více informací.

Mentální anorexie
Mentální anorexie je zařazena mezi psychické poruchy, konkrétně poruchu osobnosti, jenž se možnými následky okamžitě zařazuje mezi nejtragičtější. Nejvíce se o ní mluví v souvislosti se součastným módním trendem. Anorexií lidé trpěli i v dobách, kdy štíhlá linie nebyla vzorem dokonalosti, akorát se ví jen o některých případech. Hlavním znakem nemoci je pokřivený obraz vnímání sebe samého. Anorektičky nejsou spokoje... ...více informací.

Mléčná dieta
Mléčná dieta je velmi jednostranná dieta, která se zakládá na konzumaci mléka a mléčných výrobků v kombinaci s malým množstvím zeleniny a masa. Drží se 14 dní, přičemž poslední den se již vracíme k normální stravě. Jejím základem je minimální množství jídla (co nejméně kalorií), pravidelnost stravování (5x denně po 3 hodinách), žádné přílohy ani sladkosti ( žádné sacharidy) a pitný režim (odplavení škodli... ...více informací.

Mrkvová dieta
Jak název naprosto spolehlivě napovídá, že jde o mrkev, a to ve všech možných podobách – ve formě syrové, vařené, dušené, pečené, mixované, strouhané, tekuté... Mrkvová dieta se skládá pouze z tohoto druhu zeleniny, případně ve vhodné kombinaci i s jinými druhy zeleniny nebo ovoce (např. jablky). Je vhodná pouze ke krátkodobému držení a to po dobu 1 týdne, lze shodit několik málo kg (2 – 6kg). Jaké potraviny jsou po... ...více informací.

Náplasti na hubnutí
V poslední době se díky zdokonalujícím technologiím rozmohl nový trend. Na trhu se objevily první náplasti, které mají stejné či dokonce lepší účinky než pilulky. Náplasti se nalepí na kůži a pravidelně se vyměňují. Látky, které obsahují přecházejí do těla kůží postupně po celý den a vyhnou se tak trávicímu traktu, takže ho zbytečně nezatěžují. Aby nebyly vidět na veřejnosti, umisťují se náplasti na partie zak... ...více informací.

Neslaná dieta
Od dietologů a jiných odborníků na zdravou výživu často slýcháme, že nemáme příliš solit, ať už držíme dietu či nikoli. Ale proč? Vždyť sůl přece tělo potřebuje, domnívá se většina z nás. Opak je však pravdou. Sůl je sice pro lidský organismus nezbytná, a to díky obsahu sodíku, ale toho je dostatek i v syrové stravě. Neslaná dieta je postavena na omezení denních dávek soli v jídelníčku na minimum, nelze ji však p... ...více informací.

Nízkobílkovinná dieta
Nízkobílkovinná dieta nejen snížuje objem přijatých bílkovin, ale také v maximální míře omezuje konzumaci soli a všech potravin, které ji obsahují. Bílkoviny jsou ve stravě zachovány, ale jsou redukovány na vysoce kvalitní živočišné bílkoviny. Dieta je speciálně určena pro pacienty s ledvinovými onemocněními (koliky, selhání ledvin, chronické potíže). Nicméně díky tomu, že jde o stravu velmi dietní a při její redukčn... ...více informací.

Nízkotučné diety plné sacharidů
Nízkotučná dieta vychází z předpokladu, že tuky obsahují dvakrát více energie v jednom gramu než sacharidy a bílkoviny. Cílem této diety je tedy maximálně snížit příjem tuků. Striktní vyloučení tuků je však škodlivé. Bylo prokázáno, že procentuální obsah tuků by se neměl dostat pod 25% pro zajištění dostatečného příjmu vitaminů rozpustných v tucích, zejména pak vitaminu E. Snížený příjem tuků omezuje dostate... ...více informací.

Obezita a nadváha
Obezita a nadváha jsou onemocnění z nadměrného uložení tuku v organismu. Podíl tuku v organismu je normálně u žen do 25 až 30 procent a u mužů do 20 až 25 procent. Před více než sto lety zaveden tzv. Queteletův index, který je dnes celosvětově označován jako body mass index (BMI). BMI se vypočítá jako hmotnost v kilogramech dělená druhou mocninou výšky v metrech. Obezita i nadváha zkracují život a přinášejí řadu... ...více informací.

Ovocná dieta
Ovocná dieta je krátkodobá dieta, velmi podobná dietě ananasové, jen s tím rozdílem, že v ovocné lze kombinovat více druhů plodů nebo se naopak zaměřit na libovolný z nich, který nám nejvíce chutná. Dietních postupů a příkladů jídelníčků existuje nepřeberné množství a není na škodu se pustit i do drobného experimentování. Ze zdravotního důvodů je vhodná pouze na několik málo dní, maximálně týden. Podle typu ovocné... ...více informací.

Pás na hubnutí
Pás na hubnutí nebo také masážní či vibrační pás je oblíbeným artiklem teleshoppingů, novinových inzercí a reklamních akcí v hypermarketech. Nabízí úbytek centimetrů na problematických partiích (nejčastěji v pase, na stehnech a hýždích) v pohodlí domova, kanceláře nebo v autě a bez aktivního pohybu, za pár minut denně. Pás má mnoho forem a provedení. Nejčastěji jde o látkový či PVC pás, který uvnitř ukrývá elektro... ...více informací.

Pohyb
Pohyb obecně je neodmyslitelnou součástí všech redukčních diet. Pomáhá nám zbavovat se přebytečné energie, kterou jsme získali z jídla a kterou by jinak tělo uložilo do tukových polštářů jako zásobu na horší časy. Přiměřená pohybová aktivita má řadu předností. Její přínos pocítíte nejen v oblasti fyzické, ale rovněž duševní. Co nám pohyb přináší: příznivě ovlivňuje srdeční činnost rozšiřuje cévy ... ...více informací.

Rýžová dieta
Rýžová dieta je další forma diety s nízkým obsahem tuků. Rýžová dieta založená na požívání rýže, jak již název napovídá. Obecně nemá větších omezení ve velikosti porcí jídel. Ačkoli se jedná o dietu monotónní, je poměrně propracovaná a nabízí celou řadu receptů umožňujících relativně dlouhodobé držení této diety. Existuje v mnoha formách. Extrémní formy povolují pouze rýži a jablečné pyré. Komplexnějš... ...více informací.

Sacharidová dieta
Může to znít lákavě, ale nejde v ní o zvýšený příjem sacharidů, bohužel je to právě naopak. Sacharidy jsou sníženy na minimum, stejně tak tuky. Jediné, čeho je více, jsou bílkoviny. Ideálním typem sacharidové diety je kulturistická sacharidová dieta, která střídá dny s vyšším a nižším příjmem sacharidů a umožňuje formovat postavu. Díky kontrole sacharidů ve stravě, snížené konzumaci tuků a zvýšenému podílu ... ...více informací.

Tablety na hubnutí
Od 90. let minulého století se na našem trhu objevily nejrůznější prostředky podporující proces snižování váhy, ať už jde o tablety, koktejly, náplasti nebo žvýkačky. Tablety na zhubnutí nemůžou zajistit, abychom se přejídali, jedli tučná jídla, neměli žádný pohyb a přesto ubývali na váze. Je to sice krásná myšlenka, patří spíše do oblasti sci-fi. Všechny potravinové doplňky je nutné chápat jako prostředky podpů... ...více informací.

Tří denní dieta
Dieta se drží pouhé tři dny. Právě proto, že je tak krátká, je i úbytek váhy menší, ale reálně dosažitelný. Konzumují se nízkokalorické potraviny a porce jsou malé, rozložené do tří jídel denně. Třídenní dieta vychází z velmi nízkého kalorického přísunu energie z potravin, jí se málo a jen nízkoenergetické pokrmy. To vede k rychlému, avšak jen mírnému snížení váhy. Jaké potraviny jsou povoleny Snídani - káv... ...více informací.

Tukožroutská dieta (tukožroutská polévka)
Tukožroutská dieta je založená na každodenní konzumaci tzv. tukožroutské polévky složené z velkého podílu vody a zeleniny (zelí, kořenová zelenina, rajčata, papriky a cibule v libovolném poměru). Lze ji ochutit bujonem, solí a vhodným polévkovým kořením. Chutí trochu připomíná lečo nebo mexickou polévku. Její maximální povolené množství na jednu porci není stanoveno, takže ji lze jíst téměř neomezeně. Během diety s... ...více informací.

Vajíčková dieta
Vajíčková dieta je založena na principu, že je možno konzumovat tolik vajec, sýrů, mléčných produktů či steaků, kolik chcete. Jsou zakázány veškeré sacharidy. Jakákoli dieta doporučující nekontrolovaný příjem masa a mléčných výrobků není jen scestná, ale může být dokonce i zdraví nebezpečná. Každý den by se mělo sníst kolem 9 vajec natvrdo. K nim se přidává už jen zelenina a někdy maso. Vajíčková dieta je ve ... ...více informací.

Záchvatovité přejídání
Mezi nejznámější poruchy příjmu potravy patří kromě anorexie a bulimie také záchvatovité přejídání. Záchvatovitým přejídáním trpí lidé, kteří konzumují velká množství jídla, i když nemají hlad, a nesnaží se jídla zbavit jako osoby trpící bulimií. Záchvaty přejídání se někdy střídají s omezováním se v jídle až hladověním. Stavy nutkavého přejídání se s určitou pravidelností opakují. Jakmile nemocná o... ...více informací.

Zónová dieta
Zónová dieta patří mezi nízkosacharidové diety, které omezují množství cukrů, škrobů a mouky ve stravě. Tento dietní postup si zakládá na tom, že je zdravý, vhodný zejména při sportu, bez pocitů hladu a následného jo-jo efektu. Může se dodržovat neomezeně. Je totiž jakousi filozofií změny životního stylu. Pokud se dodržují její postupy neustále, váha jde dolů a udrží se. Byla vytvořena ve spolupráci se sportovci a př... ...více informací.

Liniebox


S programem LINIEBOX jíte, na co jste zvyklí. Jíte chutně, často, ale pravidelně a jen tolik, kolik váš organismus potřebuje.

LINIEBOX s.r.o.

  Brno - Kolejní 14

   +420 774 120 171

   info@liniebox.cz

Sledujte nás